Postawa obywatelska godna pochwały

02.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #alkohol   #budzyń   

W miniony weekend obywatelską postawą wykazali się mieszkańcy Budzynia, którzy nie pozostali bierni, widząc pijanego kierowcę. Być może dzięki ich czujności udało się zapobiec tragedii na drodze.

 

W niedzielę wieczorem dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w Budzyniu najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu wjechał busem do rowu. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w rowie. Wyszedł z auta o własnych siłach, kompletnie pijany. Wówczas, widzący całe zajście mężczyźni, podeszli do niego, zabrali mu kluczyki od pojazdu i wezwali Policję. 

Policjanci w rozmowie z kierowcą od razu zauważyli, że 50-latek ma problem z utrzymaniem równowagi. Jego bełkotliwa mowa i silna woń alkoholu wskazywały na stan nietrzeźwości. Mieszkaniec powiatu wschowskiego miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu surowa kara.


To może Cię także zainteresować:
Śliska droga przyczyną wypadku
XXI Sesja Rady Miejskiej w Budzyniu
Z wizytą u pierwszej mieszkanki miasta Budzynia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Chodzieży / fot. policja.pl

Komentarze