Ponadpowiatowe działania policjantów ruchu drogowego

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #powiat chodzieski   

8 listopada br. na terenie powiatu chodzieskiego przeprowadzono szeroko zakrojone działania w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzieskich policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego wspierali koledzy i koleżanki z ościennych jednostek.

 

Nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego w środę czuwało łącznie 14 policjantów z Piły, Wągrowca, Złotowa oraz Chodzieży. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 148 kierujących. W trakcie kilkugodzinnych działań „drogówka” nałożyła 64 mandaty karne. Główne przewinienia kierowców to niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy - takich wykroczeń odnotowano 19, przekraczanie dopuszczalnej prędkości - 13 wykroczeń, nieprawidłowe wyprzedzanie i inne np. korzystanie z telefonu komórkowego czy brak dokumentu podczas kontroli. Policjanci zatrzymali także 9 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów, oraz 1 dokument uprawniający do kierowania pojazdami.

W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnej kolizji, natomiast przed godziną 14.00 w Chodzieży przy ul. Kościelnej doszło do potrącenia pieszego – pracownika robót drogowych. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Cudem wyszedł bez szwanku
Projekt "Bezpieczna Kobieta" zakończony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze