Policyjny pościg za motocyklistą

14.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #pościg   #motocyklista   #margonin   

Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali 28-letniego motocyklistę. Do zatrzymania doszło po pościgu. Mężczyzna ma na swoim koncie kilka przewinień. Teraz będzie musiał się zmierzyć z odpowiedzialnością za ich popełnienie.

 

W niedzielę policjanci podczas patrolowania drogi Młynary – Szamocin w pewnym momencie zauważyli wyjeżdżającego z lasu na drogę publiczną motocyklistę. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego porusza się on bez tablic rejestracyjnych. Kiedy włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej, motocyklista nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. Motocyklista, mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie reagował na polecenia i uciekał dalej. W pewnym momencie policjanci stracili go z pola widzenia. Zapamiętali jednak kilka ważnych szczegółów, które pozwoliły im bardzo szybko ustalić właściciela pojazdu i do niego dotrzeć. 

Mężczyzna był zaskoczony, że pomimo ucieczki, policjantom udało się go namierzyć. Przyznał się, że to on kierował motorem Kawasaki. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Na domiar złego okazało się, że 28-latek prowadził pojazd nie posiadając uprawnień do kierowania nim, a nadto poruszał się motocyklem, który nie został dopuszczony do ruchu drogowego. 

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia z uwagi na fakt, iż nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę, mimo wydania przez policjanta polecenia do zatrzymania pojazdu. Ponadto odpowie za kierowanie bez uprawnień i to pojazdu, który nie został dopuszczony do ruchu. Policjanci zawiadomili także Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który za brak OC komunikacyjnego nałoży na kierowcę opłatę karną.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci zabezpieczyli tytoń i spirytus bez akcyzy
Groźny wypadek na drodze krajowej
Kolejny przykład wzorowej postawy obywatelskiej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze