Policyjne Święto w Chodzieży

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #święto   #chodzież   

W piątek 28 lipca chodziescy policjanci obchodzili swoje święto. Akademia odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Gospodarzem uroczystości był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży mł.insp. Przemysław Kozioł.

 

Tegoroczne obchody święta chodzieskiej Policji rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową przy ul. Kościuszki w Chodzieży, a następnie uroczystą zbiórką, w której udział wzięli poza policjantami i pracownikami Policji przedstawiciele władz samorządowych, a także instytucji zaprzyjaźnionych, współpracujących z Policją na co dzień. Swoją obecnością w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu zaszczycił nas Naczelnik Wydziału Kontroli KWP w Poznaniu mł.insp. Piotr Mania.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży w swoim przemówieniu przybliżył historię powstania naszej formacji. Pan Komendant podkreślił znaczenie służby, jaką pełnią chodziescy policjanci, dziękując im za zaangażowanie, trud i poświęcenie. Swoje słowa skierował także do rodzin policjantów, dziękując im za wyrozumiałość i wsparcie swoich bliskich w każdym dniu służby. W tym miejscu podziękował także pracownikom Policji za ich codzienną pracę.

Po tym nadszedł punkt kulminacyjny uroczystości. Odczytano informację o nadaniu asp. Marcinowi Kaźmierskiemu odznaczenia Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant”, a następnie odczytano i wręczono akty mianowania na wyższe stopnie. Tego roku zaszczytów dostąpili niżej wymienieni:

Awansowani na wyższe stopnie:

 

Na stopień nadkomisarza Policji:

- Mikołaj Szydzik

 

Na stopień aspiranta sztabowego Policji:

- Roman Radomski

 

Na stopień starszego aspiranta Policji:

- Janusz Herba

 

Na stopień aspiranta Policji:

- Łukasz Binert

- Tomasz Dziamara

- Dariusz Jaroch

- Marcin Kaźmierski

- Michał Patrzyk

- Małgorzata Prochowska

- Władysław Stochaj

- Dariusz Żyśko

 

Na stopień młodszego aspiranta Policji:

- Maciej Sudoł

- Agnieszka Szulczewska

 

Na stopień sierżanta sztabowego Policji:

- Michał Cesarz

- Małgorzata Gałat

- Anna Magdziak

- Cezary Śliwiński

 

Na stopień starszego sierżanta Policji:

- Ewelina Chomko

- Damian Kwiatkowski

- Maciej Paczesny

- Maciej Pikulik

- Beata Składanowska

- Przemysław Trąbski

 

Na stopień sierżanta Policji:

- Dawid Janka

- Łukasz Kuleczka

- Anna Sobańska


Na stopień starszego posterunkowego Policji:

- Maciej Józefiak

- Mateusz Maćkowiak

- Patryk Wierzbiński

- Sebastian Wnuk

 

Zebranych na uroczystej zbiórce poinformowano, iż Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy pani Alicja Zachariasz została odznaczona Złotym Medalem Za Długoletnią Pracę.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży mł.insp. Przemysław Kozioł wyróżnił także dwie pracownice Policji i wręczył im adresy okolicznościowe.

Wyróżnienia otrzymały:

- Małgorzata Kidoń

- Paulina Starosta

 

Podczas uroczystości padły również ze strony zaproszonych gości słowa uznania pod adresem policjantek i policjantów za trud i zaangażowanie w dbaniu o bezpieczeństwo naszej lokalnej społeczności.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze