Policjantka szkoliła kadrę pedagogiczną

15.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkolenie   #nauczyciel   #szkoła   #chodzież   

W ubiegłym tygodniu nadkom. Elżbieta Żulewska – profilaktyk społeczny chodzieskiej Policji spotkała się z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Staszica w Chodzieży. Celem tej wizyty było zapoznanie osób uczestniczących w spotkaniu z rodzajami narkotyków, dopalaczy, następstwami ich zażywania, symptomami świadczącymi o tym, że dziecko zażywa narkotyki, wreszcie sposobami udzielania pomocy takim osobom i ich rodzinom. To także okazja do rozmowy na inne, ważkie tematy dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

Podczas spotkania omówiono przyczyny, dla których młodzież sięga po tego typu używki, zadania Policji w przedmiocie walki z zagrożeniem oraz skutki, jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków, dopalaczy czy środków odurzających. Podczas szkolenia nadkom. Żulewska zaprezentowała nową walizkę narkotykową. 

Szkolenie kadry pedagogicznej było także okazją do poruszenia innych ważnych tematów. Do takich z pewnością należą cyberzagrożenia oraz przemoc w rodzinie. W tym zakresie policjantka omówiła procedurę Niebieskiej Karty oraz rolę szkoły w przeciwdziałaniu tego typu zjawiskom. 

Szkolenie kadry pedagogicznej to element kompleksowego podejścia do tematyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Takowe odbyło się także w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Chodzieży. Kolejne planowane jest w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chodzieży.


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze