Policjanci z Chodzieży wyróżnieni Kryształowymi Gwiazdami

09.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wyróżnienie   #kryształowe gwiazdy   #chodzież   

4 marca br. w poznańskim Pałacu Działyńskich podczas uroczystej gali wręczono prestiżowe wyróżnienia „Kryształowe Gwiazdy” 61 policjantom i policjantkom. W zaszczytnym gronie znaleźli się także policjanci z Chodzieży. To szczególny wyraz uznania dla funkcjonariuszy, którzy w swojej codziennej służbie lub poza nią, narażając życie i zdrowie własne, przyczynili się do uratowania życia innym.

 

W poniedziałek 4 marca z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego Kryształowe Gwiazdy odebrali st.sierż. Norbert Szymański oraz sierż. Anna Sobańska. 

Policjanci ci ryzykując własnym życiem, weszli do zadymionego mieszkania i wynieśli 80-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło 13 stycznia ubiegłego roku w porze nocnej. Wówczas to skierowani na miejsce policjanci ustalili, że zgłaszającą oraz jej męża obudził wydobywający się z sąsiedniego mieszkania dym. Policjanci natychmiast ruszyli w kierunku wskazanego lokalu. Po wejściu do środka okazało się, że całe mieszkanie jest silnie zadymione. W związku z tym natychmiast otworzyli drzwi i okna. W pewnym momencie policjanci usłyszeli kasłanie oraz niewyraźne wołanie o pomoc. Zadymienie było tak silne, że policjanci musieli kilkakrotnie wychodzić i wchodzić do mieszkania, aby zlokalizować głos. Dodatkowo kontakt wzrokowy był utrudniony z uwagi na brak prądu w mieszkaniu. W pewnym momencie na tapczanie zauważono leżącą starszą kobietę. 80-latka nie była w stanie wstać, więc policjanci wynieśli ją z mieszkania, a następnie udzielili jej pomocy przedmedycznej do czasu przybycia służb ratunkowych. W tym też czasie mundurowi zlokalizowali przyczynę zadymienia. Jak się okazało chodnik znajdujący się tuż przy tapczanie, na którym leżała staruszka zajął się od stojącego nieopodal pieca. Aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia, policjanci użyli gaśnicy znajdującej się na wyposażeniu radiowozu. Na miejsce przybyły dwa zastępy PSP w Chodzieży, które podały kobiecie tlen oraz oczyściły mieszkanie z dymu. Decyzją lekarza kobieta z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Chodzieży.


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze