Policjanci podsumowali okres świąteczny

19.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wielkanoc   #powiat chodzieski   

Trzech nietrzeźwych kierujących, dwóch kierowców pod wpływem środków odurzających, liczne przekroczenia prędkości to tylko część rezultatów działania chodzieskich policjantów w trakcie zabezpieczenia minionych świąt.

 

Corocznie Policja w całym kraju prowadzi zintensyfikowane działania w okresie świąt Wielkanocnych, służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego obywateli. Wynika to z faktu, iż okres ten jest czasem, w którym następuje wzrost liczby popełnionych przestępstw i wykroczeń. Działania takie, wzorem lat ubiegłych, prowadziła także chodzieska policja. Od piątkowego popołudnia na drogi i ulice powiatu chodzieskiego wyjechało więcej niż zwykle patroli policyjnych. Chodziescy policjanci szczególny nacisk położyli na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na „podwójnym gazie” zatrzymano trzech, pod wpływem środków odurzających dwóch kierowców. Osoby te oczywiście poniosą zasłużoną karę. W trakcie świątecznego weekendu na szczęście obyło się bez wypadków, niemniej jednak doszło do pięciu kolizji. Niestety pomimo znacznego ruchu na drogach, zdarzały się spore przekroczenia prędkości i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Policjanci chodzieskiej „drogówki” ujawnili ponad 100 wykroczeń w ruchu drogowym. Główne przewinienia kierowców to przekraczanie dozwolonej prędkości, brak zapiętych podczas jazdy pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz naruszenie przepisów wobec pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto 5 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.

Policjanci patrolujący w tych dniach ulice także mieli co robić, głównie przez nadmiar wypijanego alkoholu, bowiem interwencji takich było całkiem sporo.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Cudem wyszedł bez szwanku
Projekt "Bezpieczna Kobieta" zakończony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: Internet

Komentarze