Policja zachęca do wstąpienia do służby

23.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #służba   #chodzież   

18 lutego br. policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży spotkała się z młodzieżą klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży. Celem wizyty była promocja zawodu policjanta w ramach hasła „Zostań jednym z nas”.

 

Nadkom. Elżbieta Żulewska spotkała się z młodzieżą, by przybliżyć jej zawód policjanta i zachęcić do wstąpienia w szeregi tej formacji. Policjantka opowiedziała, czym jest służba i jakie niesie za sobą przywileje, a jakie ograniczenia. Przy tej okazji udzieliła informacji w zakresie wysokości wynagrodzenia oraz dodatkowych świadczeń, czasu, jaki trzeba służyć, by móc przejść na emeryturę, czy związanych z awansem. 

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży informuje, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 istnieje możliwość spotkania się z policjantem Zespołu Prezydialnego, Kadr i Szkolenia i porozmawiania na temat procesu rekrutacyjnego w Policji. 

W drugiej części spotkania poruszono problematykę uzależnień w ramach kontynuacji Kampanii MSWiA pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Przypomniano o konsekwencjach prawnych z tym związanych, przyczynach sięgania przez młodzież po tego typu substancje, ich wpływie na organizm, wreszcie, gdzie można szukać pomocy.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów osobowych
Policjanci z Chodzieży otrzymali nowy sprzęt
Strażacy oddali hołd

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Chodzież

Komentarze