Pogadanka o cyberzagrożeniach

12.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #bezpieczeństwo   #pogadanka   #policja   #chodzież   

W piątkowe przedpołudnie policjantka z chodzieskiej komendy rozmawiała z młodzieżą klas ósmych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chodzieży na temat cyberzagrożeń, ale nie tylko. Pogadanki zorganizowano z okazji obchodzonego 9 lutego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

 

Spotkania, bowiem było ich kilka, odbyły się w nietypowej formule, a mianowicie w cyberprzestrzeni. Podczas prelekcji poruszano tematykę bezpieczeństwa w sieci. Zwracano uwagę na zjawisko przemocy rówieśniczej, która przejawia się zarówno w zachowaniach bezpośrednich, ale także za pośrednictwem komunikatorów. W związku z tym omówiono także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji. Wskazano, na jakie zagrożenia w sieci są narażeni młodzi ludzie. Do takich należą miedzy innymi: wykorzystanie seksualne małoletnich, pornografia dziecięca, narkotyki, dopalacze, środki odurzające, kradzież tożsamości, nękanie, grożenie, szantażowanie w sieci, czy uzależnienie od gier komputerowych. 

Podkreślić należy, że wiele z negatywnych zachowań, do jakich dochodzi za pośrednictwem sieci Internet, wypełnia znamiona przestępstw z kodeksu karnego. 

Jak walczyć z tymi problemami w środowisku szkolnym? Najważniejsza jest postawa rodziców, wychowawców, pedagogów i psychologów szkolnych, którzy będą reagowali na każdy przejaw zła. Pamiętać należy, że obojętność otoczenia stanowi przyzwolenie na zło, które niepohamowane może spowodować bardzo poważne skutki w psychice ofiary, odbić się na jej zdrowiu, a w nawet doprowadzić do targnięcia się na własne życie.


To może Cię także zainteresować:
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży
Śliska droga przyczyną wypadku
Szlak powstańczy w przygotowaniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Chodzieży

Komentarze