Podsumowanie policyjnej akcji "Znicz 2018"

07.11.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #bezpieczeństwo   #akcja   #znicz   #chodzież   

Policyjna akcja „Znicz” jest największym przedsięwzięciem logistycznym w kraju. Na terenie powiatu chodzieskiego nad jej bezpiecznym przebiegiem czuwało więcej niż zwykle patroli policyjnych. I tym razem udało się uniknąć wypadków drogowych.

 

W powiecie chodzieskim do służby na drogi i w pobliże nekropolii w okresie od 31 października do 4 listopada zostały skierowane dodatkowe patrole policjantów. Wszystko po to, aby było bezpiecznie. Akcję „Znicz 2018” policja ocenia jako udaną, a okres minionego święta chodzieska policja ocenia jako bezpieczny. Owszem doszło do 4 niegroźnych kolizji, ale miały one miejsce z dala od nekropolii. Cieszy także odpowiedzialna postawa kierowców, którzy w tych dniach wsiadali „za kółko” trzeźwi.

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży oprócz działań na drogach, prowadziła także szereg działań profilaktycznych. Policjanci w dniach poprzedzających dzień Wszystkich Świętych patrolowali tereny wokół cmentarzy oraz same cmentarze. Za pośrednictwem środków masowego przekazu informowali o zmianach w organizacji ruchu oraz zachęcali do korzystania z komunikacji miejskiej.

Apele znacznie pomogły policjantom pracującym w pobliżu nekropolii. Ruch pojazdów w tych miejscach był mniejszy. Wyjątkowo ładna pogoda spowodowała, że wiele osób wybrało się pieszo na cmentarz.

 

To może Cię także zainteresować:
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Duże utrudnienia w ruchu w Chodzieży
Kilkanaście tysięcy dla uczniów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl / foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze