Pocztówkowe pozdrowienia z SP nr 3

05.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #poczta   #list   #chodzież   

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie chodzieskiej Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpili do pisania i wysyłania pocztówek.

 

W ramach akcji wychowawcy wraz z uczniami nawiązują kontakty ze swoimi rówieśnikami z różnych szkół, które zgłosiły się poprzez utworzoną grupę na portalu społecznościowym. Dzięki zabawie uczniowie przypomnieli sobie poprawne adresowanie pocztówek, redagowanie pozdrowień, z naciskiem na estetykę pisma i formy grzecznościowe, złożyli mapę Polski z dużych puzzli oraz utrwalili kierunki świata na mapie. Każdy nakleił we właściwym miejscu znaczek pocztowy oraz adres zwrotny. Wysłanych zostało ponad dwadzieścia pocztówek.

- Mamy nadzieję, że wszystkie dotrą do adresatów, a my niebawem otrzymamy również pozdrowienia. Każda pocztówka pozwoli nam nie tylko poznać inne, urokliwe miejscowości, ale także skłoni do pracy z mapą, odszukiwania położenia na mapie, co będziemy zaznaczać na przygotowanej w klasie mapie. Myślę, że taka forma okazania życzliwości innym i chęć nawiązania współpracy z rówieśnikami jest doskonałą okazją do podsumowania obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień, a jednocześnie skłania do rozmów o relacjach i komunikacji międzyludzkiej, która w dobie elektroniki i telefonów komórkowych często zostaje zapominana - tłumaczy Małgorzata Jeśko - Doręgowska.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze