Pijany holował pijanego

06.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #auto   #kierowca   #nietrzeźwy   #szamocin   

Analizując policyjne statystyki nie trudno dojść do wniosku, że nietrzeźwi kierowcy to poważny problem zarówno w skali kraju, jak też w poszczególnych powiatach i gminach. Niemal codziennie policjanci zatrzymują nietrzeźwych użytkowników dróg. Tym razem policjantom z Chodzieży trafiła się nietypowa kontrola drogowa.

 

We wtorek 2 kwietnia policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji podczas patrolowania Szamocina w pewnym momencie zauważyli dwa pojazdy na francuskich tablicach rejestracyjnych, z których jeden holował drugi pojazd. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić oba samochody. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że kierowca fiata – 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego, holował auto swojego kolegi, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. 

Jego towarzysz podróży nie pozostał bez winy. 41-latek, który był holowany przez fiata, także był nietrzeźwy. 

Obu mężczyznom zatrzymano uprawnienia do kierowania. Oprócz odpowiedzialności karnej z tytułu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, nierozważni kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami niedopuszczonymi do ruchu. Stosowne pisma w tej kwestii zostały już skierowane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech samochodów osobowych
Duży pożar traw i zarośli nad Notecią
Kolizja betoniarki na drodze wojewódzkiej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze