PCPR w walce z COVID-em

12.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#komputer   #dzieci   #młodzież   #rodzina zastępcza   #powiat chodzieski   

93 zestawy komputerowe trafią do rodzin zastępczych z terenu powiatu chodzieskiego. Wszystko dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach wsparcia dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19. Działanie to finansowane jest przez Europejski Fundusz Społeczny.

 

Programem zostały objęte wszystkie rodziny zastępcze w powiecie, opiekujące się dziećmi w wieku sześciu lat i starszymi. Komputery zostaną przekazane rodzinom na podstawie umów użyczenia, obowiązujących do 2025 roku. Koszt zakupu sprzętu wyniesie ponad 230 tys. zł. 

W ramach innego zadania związanego z przeciwdziałaniem COVID-19, chodzieski PCPR przekaże rodzinom zastępczym także środki ochrony indywidualnej: maseczki, rękawice jednorazowe i płyny dezynfekcyjne. 

Całość projektu, obejmującego zakup sprzętu komputerowego i środków ochrony to prawie 300 tys. zł.


To może Cię także zainteresować:
Mieszkańcy gminy Chodzież podnoszą swoje kompetencje
Kontrole kąpielisk w powiecie chodzieskim
WOŚP. Wszystko gra!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl

Komentarze