Ogromna dotacja dla Margonina, inwestycja za 4 miliony zł

03.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dotacja   #inwestycja   #margonin   

Nowe Centrum Kultury w Margoninie i Lipinach powstanie dzięki ogromnej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na 26 projektów jakie otrzymają dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020, czwartą najwyższą dotację Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński oraz Instytut Książki przyznał Bibliotece Publicznej w Margoninie.

 

Dwa miliony złotych to połowa kwoty potrzebnej na realizację największego w tej kadencji projektu infrastrukturalnego Gminy Margonin – przebudowy dawnej sali kinowej w Margoninie na Centrum Kultury i budowy Centrum Kultury w Lipinach, które pełnić będzie także rolę sali wiejskiej. Łączna wartość projektów to 4 miliony złotych. Wniosek Biblioteki znalazł uznanie u Ministra w trakcie procedury odwoławczej. Warto wskazać, że w 2017 r. łącznie do programu zgłoszono 220 wniosków, z czego dofinansowanie otrzyma 26 projektów. Biblioteka 4 lata temu także korzystała ze środków Ministra na realizację zadania pn. „Budowa Biblioteki w Radwankach”.

Dzięki wsparciu powstanie nowoczesny kompleks budynków, który zupełnie zmieni oblicze centrum miasta. Dawna sala kinowa zyska nowe oblicze, przeszklona fasada, nowoczesne pomieszczenia i sala wielofunkcyjna sprawą, że nie tylko biblioteka zyska nową siedzibę ale także wiele organizacji społecznych z gminy znajdzie tam swoją siedzibę. Natomiast dla mieszkańców Lipin nowy budynek biblioteki to wreszcie upragniona i oczekiwana od kilkudziesięciu lat sala wielofunkcyjna pełniąca także rolę świetlicy wiejskiej.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Wspólne patrole policjantów i strażników miejskich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: margonin.pl / UMiG Margonin

Komentarze