Odznaczenia dla zasłużonych mieszkańców regionu

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wyróżnienie   #chodzież   

W piątek 22 września br. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg wręczyli odznaczenia państwowe. Zasłużeni mieszkańcy regionu uhonorowani zostali: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi, Krzyżem Zesłańców Sybiru, Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalem za Ofiarność i Odwagę, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Medalem Pro Patria. Wśród wyróżnionych osób znalazła się Elżbieta Należyta, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży, która otrzymała nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

 

Uroczystość odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wojewoda skierował słowa uznania do odznaczonych osób i podkreślił, że odznaczenia państwowe i medale są symbolicznym podziękowaniem za wybitne zasługi na rzecz regionu. Wśród oznaczonych znaleźli się także mieszkańcy Wielkopolski, którzy wyróżnili się wybitnymi zasługami w upowszechnianiu pamięci o historii Polski i historii regionalnej. Ponadto - działacze na rzecz społeczności lokalnych, rozwoju kultury, rzemiosła, sztuki, ochrony przeciwpożarowej, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, rozwoju turystyki i ochotniczego ratownictwa wodnego.

Wyróżnienia otrzymali także honorowi krwiodawcy, osoby deportowane i osoby zasłużone w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego.

- Nasza cała biblioteczna "załoga" gratuluje, dziękuje Eli za wiele wspaniałych lat wspólnej pracy i życzy wszystkiego najlepszego! - dodają pracownicy chodzieskiej biblioteki.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze