Odpowie za wręczenie łapówki policjantom

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #łapówka   #chodzież   

W weekend policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał ich przekupić, wręczając gotówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

W niedzielę policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji, podczas prowadzenia kontroli drogowej na trasie krajowej numer 11 w rejonie Podanina zatrzymali samochód marki Fiat, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjant poinformował mężczyznę, że w związku z popełnionym wykroczeniem nakłada na niego mandat karny w wysokości 200 złotych oraz 6 punktów karnych, informując jednocześnie o prawie do odmowy przyjęcia mandatu karnego, co skutkować będzie skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Chodzieży. Kierowca fiata, chcąc uniknąć konsekwencji swojego czynu, postanowił przekupić policjantów, wręczając im banknot 200 złotowy. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a wręczoną „łapówkę” zabezpieczyli do prowadzonego postępowania.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w celu skłonienia policjantów do odstąpienia od czynności nałożenia mandatu karnego. Prokurator zastosował wobec Poznaniaka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych. Kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze