Odpowie za kradzież z włamaniem

19.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #włamanie   #narkotyki   #szamocin   #margonin   

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Szamocin. Mężczyzna ma na swoim kradzież z włamaniem do garażu oraz inne przestępstwa. Za wejście w konflikt z prawem grozi mu kilka lat więzienia.

 

W ostatnim czasie chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu mieszczącego się na terenie Lipiej Góry. Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy, ustalili, że włamywaczem jest 28 -latek z gminy Szamocin. W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Jego łupem wówczas padły: firmowa wiertarka, klucze nasadowe oraz krótkofalówka o łącznej wartości 800 złotych. Policjanci odzyskali całość. 

W trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci ujawnili przy mężczyźnie 2 woreczki z białym proszkiem. W jego mieszkaniu znaleziono kolejny z substancją zabronioną. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej. 

Zebrany przez Policję materiał dowodowy pozwolił także na przedstawienie wymienionemu zarzutu kradzieży, jaka miała miejsce w styczniu tego roku w Margoninie. Wówczas to 28-latek działając wspólnie i w porozumieniu z innym podejrzanym, z ciężarówki oraz koparki należącej do jednego właściciela ukradł 4 akumulatory, kable rozruchowe, radia samochodowe oraz CB, nawigację oraz olej napędowy o łącznej wartości 4200 złotych. W tym przypadku funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. 

Zatrzymany mężczyzna ma przeszłość kryminalną. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu 10 lat więzienia.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech samochodów osobowych
Duży pożar traw i zarośli nad Notecią
Pijany holował pijanego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze