Odpowie za kradzież drewna z lasu

07.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #las   #drewno   #kradzież   #szamocin   

Żmudna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego chodzieskiej Policji doprowadziła do ustalenia sprawcy kradzieży drewna. Do zdarzenia doszło na przełomie maja i czerwca 2019 roku. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia oraz nawiązka w wysokości podwójnej wartości drzewa.

 

Z ustaleń poczynionych przez policjantów wynika, że na tzw. Cygańskich Dołach w Szamocinie doszło do kradzieży drewna. Sprawca uprzednio pociął 3 powalone drzewa, które następnie przygotował do wywozu. Łączne straty zostały oszacowane przez nadleśnictwo na kwotę blisko 9 000 złotych. Sprawca jednak nie osiągnął do końca swojego celu, bowiem udało mu się wywieźć jedynie około 5 m³ drewna o wartości blisko 5 tysięcy złotych. 30-latek z Szamocina usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał i złożył wyjaśniania. Za wejście w konflikt z prawem grozi mu do 5 lat więzienia oraz niemała nawiązka.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci zabezpieczyli tytoń i spirytus bez akcyzy
Groźny wypadek na drodze krajowej
Kolejny przykład wzorowej postawy obywatelskiej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze