Odbyły się debaty społeczne

15.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#debata   #policja   #chodzież   

W ubiegłym tygodniu w dniach 9 i 11 marca odbyły się dwie debaty społeczne zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży. Tematem przewodnim spotkań były zagadnienia związane z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

 

Debaty społeczne na dobre zagościły w kalendarzu spotkań organizowanych przez chodzieskich policjantów z mieszkańcami powiatu. Jest to znakomita okazja do poznania potrzeb społeczności lokalnej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Policjanci również mają możliwość zaprezentowania nowych rozwiązań, które ułatwiają komunikację oraz wymianę informacji pomiędzy mieszkańcami, a Policją. Do takich narzędzi z pewnością należą Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda, które od września ubiegłego roku funkcjonują na terenie całego kraju. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z możliwościami, które dają tego typu rozwiązania komunikacyjne. Dzięki aplikacji Moja Komenda każdy użytkownik otrzymuje wszystkie informacje dotyczące najbliższych jednostek Policji na terenie kraju, dane teleadresowe, jak również łatwo może skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Natomiast Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala mieszkańcom wskazać miejsca, w których w odczuciu lokalnej społeczności poczucie bezpieczeństwa jest na niewystarczającym poziomie i niezbędne jest działanie w tym zakresie Policji, jak również wypracowanie rozwiązań wspólnie z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w celu wyeliminowania istniejącego problemu.

Debaty to również możliwość zadawania pytań policjantom w kwestiach związanych z poprawą bezpieczeństwa na lokalnym terenie, jak również wskazania problemów, które bezpośrednio dotykają mieszkańców naszego powiatu.

W czwartkowym spotkaniu uczestniczyła kadra pedagogiczna ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu chodzieskiego. Z kolei w sobotę w debacie uczestniczyli właściciele ogródków działkowych „Zielony Zakątek”.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze