Nowy samochód ratowniczo- gaśniczy dla OSP Margonin

20.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #wóz strażacki   #margonin   

16 maja 2019 roku w miejscowości Margonin odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie do użytkowania strażaków ochotników z OSP Margonin nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego GCBA 6/35/4 MAN.

 

Uroczystość rozpoczęło złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości – st. kpt. Macieja Zwierzykowskiego - o gotowości do rozpoczęcia uroczystości bryg. Andrzejowi Bartkowiakowi – Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP oraz przegląd pododdziałów. Po przywitaniu gości głos zabrał prezes OSP w Margoninie – dh Marek Żelek, który przedstawił historię pozyskania nowego samochodu pożarniczego oraz podziękował za możliwość zakupu nowego wozu, który umożliwi w sposób sprawny nieść pomoc tym, którzy jej będą potrzebować. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie samochodu przez ks. Rafała Wnuka – proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Margoninie. Następnie, z rąk bryg. Andrzeja Bartkowiaka i Burmistrza Miasta i Gminy Margonin – Janusza Piechockiego, kluczyki do nowego pojazdu i dokumenty odebrał naczelnik OSP dh Bartosz Burzyński. 

W uroczystości prócz mieszkańców miasta wzięli udział także zaproszeni goście: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Ryszard Skiba, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jerzy Staniewski wraz z radnymi oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Artur Binkowski. 

Zakup nowego auta był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (350 tyś. zł) oraz budżetu gminy Margonin (700 tyś. zł) - całkowity koszt zakupu to prawie 1 050 000 zł.


To może Cię także zainteresować:
Pożar silosu z trocinami w Szamocinie
Majowe pokazy i edukacja
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | fot. OSP Margonin

Komentarze