Nowa łódź w chodzieskim WOPR

03.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#łódź   #chodzież   

Oddział Miejski Chodzieskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzbogacił się o nową specjalistyczną łódź motorową Pioner Multi III na potrzeby ratownictwa wodnego o wartości prawie 110 tys. zł. Powiat Chodzieski pozyskał na ten cel środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 50 tys. zł. Pozostały wkład sfinansowały Gmina Miejska w Chodzieży - 30 tys. zł oraz WOPR Oddział Miejski w Chodzieży – 30 tys. zł.

 

2 grudnia łódź została oficjalna odebrana przez przedstawicieli powiatu. Teraz zostanie przekazana do Miejskiego Oddziału WOPR w użyczenie, co pozwoli ratownikom jeszcze sprawniej wykonywać swoje zadania. Należy do nich na przykład zapewnienie bezpieczeństwa osób pływających i wypoczywających nad jeziorem Miejskim w Chodzieży. Ratownicy organizują i przeprowadzają szkolenia, zapewniają profesjonalne zabezpieczenie ratowniczo – medyczno - płetwonurkowe imprez sportowych i prowadzą prace podwodne. Na bieżąco współpracują z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego.


To może Cię także zainteresować:
Nowi nauczyciele mianowani
Nowe ubrania specjalne dla chodzieskich strażaków
Cześć Powstańcom!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl

Komentarze