Naukobus odwiedził Rataje

09.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #nauka   #eksperyment   #rataje   #chodzież   

4 i 5 marca w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach zjawił się Naukobus. W tych dniach do szkoły zawitało wielu młodych ludzi z terenu powiatu chodzieskiego. Uczniowie wykazywali ogromne zainteresowanie naukowymi ciekawostkami, a także chętnie brali udział w eksperymentach.

 

Wszystko to dzięki projektowi realizowanemu przez Centrum Nauki Kopernik: 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek w zanadrzu jeździ do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. W projekcie weźmie udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. Wśród tych miejsc znalazł się właśnie Zespół Szkół w Ratajach. 

Dało się zauważyć, że odwiedzający wystawę naprawdę dobrze się bawili. Była to ciekawa odskocznia od codziennych zajęć w szkole, a także zachęta do tego, by młodzi ludzie rozwijali swoje zainteresowania. Być może któryś z nich zostanie słynnym fizykiem bądź chemikiem?


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze