Nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy

02.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #przemoc   #chodzież   

Policjanci z Chodzieży zatrzymali agresora i wydali mu nakaz opuszczenia mieszkania. To nowe kompetencje Policji wprowadzone ustawą o przemocy w rodzinie.

 

Nowa ustawa antyprzemocowa weszła w życie 30 listopada ubiegłego roku. Pozwala ona w trybie natychmiastowym nakazać osobie stosującej przemoc w rodzinie opuścić mieszkanie, a także zakazać zbliżania się do niego. 

29 stycznia w godzinach popołudniowych chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o kobiecie stojącej na balkonie, która krzyczy i wzywa pomocy. Kiedy policjanci ustalili, że istnieje podejrzenie stosowania przemocy przez syna kobiety, podjęli decyzję o natychmiastowej izolacji agresora. 40-latka z uwagi na stan nietrzeźwości umieszczono w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Wydano także nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Zgodnie z przepisami, mężczyzna nie może powrócić do miejsca zamieszkania przez 14 dni. 

Jak się okazało dwa dni później, agresor zlekceważył nakaz. Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. 

Dodatkowo odpowie za złamanie nakazu, za co zgodnie z prawem grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna.


To może Cię także zainteresować:
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży
Śliska droga przyczyną wypadku
Pogadanka o cyberzagrożeniach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Chodzieży / fot. policja.pl

Komentarze