Modernizacja linii kolejowej Piła – Poznań

10.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#modernizacja   #tory   #pociąg   #chodzież   

Niemal dokładnie rok przyjdzie nam poczekać na efekty modernizacji jednego z najbardziej pożądanych – obok trasy S11 – ciągów komunikacyjnych w Wielkopolsce. Remont trasy kolejowej Poznań Główny – Piła już wystartował. Przebudowa 93 – kilometrowej linii kosztować będzie prawie 600 milionów złotych. 

 

Zadanie jest realizowane w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Modernizacja objąć ma 142 kilometry torów (odcinki jedno i dwutorowe), rozjazdy, sieć trakcyjną, mosty, przejścia podziemne i przepusty. Projekt uwzględnia również remont i budowę ponad stu przejazdów kolejowych, peronów i innych budynków.

Docelowo pociągi pasażerskie na wyremontowanej trasie maja osiągać szybkość 120 km/h, natomiast towarowe 80 km/h. Czas podróży między Piła a Poznaniem ma się skrócić aż o 46 minut, co z pewnością ucieszy też mieszkańców powiatu chodzieskiego. 

Najbardziej nas interesujący odcinek trasy, pomiędzy Obornikami a Piłą, poczeka na remont do maja przyszłego roku. Całość inwestycji zakończyć ma się w sierpniu 2018 i wówczas podróżowanie po newralgicznej dla nas linii kolejowej powinno stać się przyjemniejsze, a przede wszystkim znacznie szybsze. 

 

To może Cię także zainteresować:
Strażacy podsumowali 2017 rok
Projekt "Bezpieczna Kobieta" zakończony
Rekordowy Bal Starosty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl / Piotr Mąka | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze