Młodzież zorganizowała grę miejską

05.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#młodzież   #gra   #gra miejska   #chodzież   

W sobotę 1 lipca br. na terenie Chodzieży odbyła się gra miejska „Miasto trzech jezior", przygotowana i przeprowadzona przez zespół młodzieżowy Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej. Zespół tworzy 14- tu młodych ludzi w wieku od 15 do 16 lat.

 

Projekt odbył się przy wsparciu członków TMZCH i wielu firm i instytucji, a dofinansowany został ze środków Gminy Miejskiej w Chodzieży w trybie otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego.

- Do udziału zgłosiły się 24 drużyny (całe rodziny, grupy przyjaciół, młodzież), z których ostatecznie na starcie stawiły się 23 liczące łącznie ponad 140 uczestników. Czekało na nich łącznie 12 zadań. Pojawiły się pytania o historię i tradycję naszego miasta, coś o współczesności, bezpieczeństwie (zawodników z zasad ruchu drogowego przepytywał patrol Policji). Były też konkurencje sprawnościowe cieszące się szczególnym zainteresowaniem dzieci. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało. Na końcu trasy na wszystkich uczestników czekał grill i „kranówka” prosto z sieci wodociągowej serwowana z saturatora. Podczas biesiady podsumowano grę i ogłoszono zwycięzców. I miejsce zajęli Traperzy z Chodzieży, II miejsce ex aequo Miejski WOPR i Chodzieżaki, III miejsce Truskawki. Wręczono także nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Chodzieży za konkurs liczenia pieniędzy na czas - przebieg wydarzenia relacjonuje jeden z koordynatorów gry miejskiej.

 

To może Cię także zainteresować:
Dom przy ul. Ślusarskiej 1 ma nowy dach
"Magiczny kapelusz" w przedszkolu na Prusa
Młodzież czyta dzieciom w "Wesołym smyku"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze