Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym

12.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #sport   #chodzież   

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka – element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole.

 

W służbie pożarniczej oprócz wyszkolenia i przygotowania zawodowego bardzo ważną rolę odgrywa przygotowanie kondycyjne, umiejętność pracy w zespole oraz wysoka sprawność fizyczna, która w dużej mierze gwarantuje bezpieczeństwo ratowanych oraz ratowników. Oglądając ciężkie zmagania strażaków w konkurencjach sportu pożarniczego można zobaczyć namiastkę codziennej służby oraz wysiłek fizyczny ratownika.

W dniach 5 i 6 czerwca 2017 roku odbyły się „XXVIII Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym”. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 18 drużyn z województwa wielkopolskiego, w tym reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Chodzieską Komendę reprezentowali: mł. bryg. Leszek Naranowicz, sekc. Marcin Wardak, sekc. Miłosz Sikora, st. str. Mikołaj Heiman, str. Marcin Wojtania.

W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje indywidualne i drużynowe: Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni oraz Pożarniczy tor przeszkód 100m na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia w Bolechowie przy JRG PSP nr 8 Poznań.W drugim dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje drużynowe: Sztafeta pożarnicza 4x100m oraz Ćwiczenie bojowe, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Gdańskiej 1 w Poznaniu.

Reprezentacja KP PSP w Chodzieży w konkurencji drużynowej sztafeta pożarnicza 4x100mzajęła 7 miejsce z czasem 70,89 sek. Indywidualnie mł. bryg. Leszek Naranowicz w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej zajął 15 miejsce z czasem: 17,74 sek., a w Dwuboju Pożarniczym (drabina hakowa i 100m) 17 miejsce z czasem: 37,55 sek. W pozostałych konkurencjach drużynowych chodzieska komenda nie była klasyfikowana. W klasyfikacji generalnej wygrali strażacy z Poznania.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierownictwem bryg. Tomasza Wiśniewskiego Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu, który pełnił funkcję Sędziego Głównego zawodów.Dekoracji zwycięzców dokonał mł. bryg. Arkadiusz Przybyła zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

 

To może Cię także zainteresować:
Strażacy podsumowali 2017 rok
Cudem wyszedł bez szwanku
Edukacja w mieszkaniach gminy Szamocin

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: archiwum KP PSP w Chodzieży.

Komentarze