Międzypowiatowe działania policjantów ruchu drogowego

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #powiat chodzieski   

5 października br. na terenie powiatu chodzieskiego przeprowadzono szeroko zakrojone działania w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzieskich policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego wspierali koledzy i koleżanki z ościennych jednostek.

 

Nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego w czwartek czuwało łącznie 13 policjantów z Piły, Wągrowca, Złotowa oraz Chodzieży. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 117 kierujących. 1 kierowca, który wsiadł „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu, oczywiście poniesie zasłużoną karę.

W trakcie kilkugodzinnych działań „drogówka” nałożyła 47 mandatów karnych oraz wystawiła 1 wniosek o ukaranie do sądu. Główne przewinienia kierowców to nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu i inne np. korzystanie z telefonu komórkowego czy brak dokumentu podczas kontroli. Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym pojazdów.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Cudem wyszedł bez szwanku
Projekt "Bezpieczna Kobieta" zakończony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze