Międzypowiatowe działania policjantów ruchu drogowego

19.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #bezpieczeństwo   #powiat chodzieski   

17 maja br. na terenie powiatu chodzieskiego zostały przeprowadzone międzypowiatowe działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzieskich policjantów wspierali koledzy z komend powiatowych w Wągrowcu i Złotowie.

 

Policjanci czuwali nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzili trzeźwość 82 kierującym. Na drogach powiatu chodzieskiego doszło do 1, niegroźnej kolizji drogowej. Nie zatrzymano również żadnego nietrzeźwego kierowcy.

O ile dane dotyczące zdarzań drogowych oraz kontroli trzeźwości można uznać za pozytywne, to jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podsumowanie przeprowadzonych kontroli wygląda zdecydowanie gorzej. W Budzyniu funkcjonariusze chodzieskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Seatem, 21-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego, który jak się okazało już wcześniej stracił prawo jazdy. Pomimo cofniętych uprawnień mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę. Teraz za popełnione przestępstwo 21-latek odpowie przed sądem. W czasie trwania działań policjanci nałożyli na kierujących 59 mandatów karnych, sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych. Aż w 42 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Należy podkreślić, że pomimo wielu apeli ze strony Policji, kierujący nadal jeżdżą zbyt szybko. A to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną większości tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

To może Cię także zainteresować:
Cudem wyszedł bez szwanku
Projekt "Bezpieczna Kobieta" zakończony
"Bezpieczne ferie" w szkołach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze