Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Chodzieskiego

12.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #puchar   #starosta   #chodzież   

W sobotę 30 czerwca 2018 roku w Chodzieży odbył się IX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Chodzieskiego. Organizatorami tej imprezy było Starostwo Powiatowe w Chodzieży i Stowarzyszenie Piłkarskie CHKS „Polonia-Oldboy” Chodzież. W turnieju wzięło udział 19 drużyn z Polski i zagranicy.

 

Oficjalne otwarcie turnieju nastąpiło parę minut po godz. 12.00. Najpierw przy dźwiękach marsza odbył się uroczysty przemarsz wszystkich uczestników turnieju po murawie głównego boiska, a następnie odegrano 3 hymny państwowe: białoruski, niemiecki i polski. Uczestników przywitali: Starosta Chodzieski- Julian Hermaszczuk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Chodzieży – Mirosława Kutnik, Piotr Witkowski – Wiceburmistrz Miasta Chodzieży oraz Zbigniew Marczyk – prezes ChKS „Polonia-Oldboy” Chodzież. W imieniu władz Grodna głos zabrał Kazimierz Znajdziński, który podziękował za zaproszenie na turniej aż czterech zespołów z Białorusi po czym wręczył Staroście Chodzieskiemu - Julianowi Hermaszczukowi oraz Prezesowi ChKS „Polonia-Oldboy” Chodzież – Zbigniewowi Marczyk medale za krzewienie współpracy sportowej pomiędzy Grodnem, a Powiatem Chodzieskim.

W turnieju wystąpiło 184 zawodników w tym 58 z zagranicy, a ich wiek mieścił się w przedziale od 35 lat do 70 lat! Rozegrano 64 mecze i strzelono w nich 206 bramek co daje średnią 3,2 bramki na 1 mecz. Wszystkie mecze toczyły się w duchu „Fair Play”. Sędziowie ani razu nie sięgnęli po czerwoną kartkę. Nikt z uczestników nie doznał tez żadnej kontuzji.

 

Klasyfikacja końcowa IX Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów przedstawia się następująco:

1. Jesion Trans Oldboje Tychowo

2. Lokomotiv Baranowicze (Bialoruś)

3. Polonia-Oldboy Chodzież

 

Przyznano też zespołową nagrodę „FAIR PLAY” dla oldbojów Mechanika Bobolice.

 

To może Cię także zainteresować:
Wybory w Powiatowej Radzie WIR
Chodzieskie Warsztaty Jazzowe promują miasto i region
Dentobus zbadał młodzież

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze