Majowe pokazy i edukacja

29.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pokazy   #edukacja   #chodzież   

W miesiącu maju 2019 roku strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili pokazy i prezentacje sprzętu ratowniczo – gaśniczego połączone z zajęciami edukacyjnymi głównie dla młodych mieszkańców miasta Chodzieży i powiatu chodzieskiego.

 

Siedzibę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej odwiedzili uczniowie m.in. Szkoły Podstawowej w Zacharzynie, Przedszkola w Wyszynach, Szkoły Podstawowej w nr 3 w Chodzieży oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) OSP Margonin. Ponadto strażacy odwiedzili m.in. Niepubliczne Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki. 

Głównym tematem spotkań było bezpieczne zachowywanie się w czasie wypoczynku letniego, w tym zagrożenia jakie występują na strzeżonych i niestrzeżonych akwenach wodnych. Poza tym przybliżone zostały m.in. tematy związane z zagrożeniami występującymi w domach i miejscach zamieszkania zbiorowego. Ciekawymi zajęciami były spotkania w salce szkoleniowej JRG przy „Mobilnym symulatorze zagrożeń pożarowych”. Mobilny symulator zagrożeń pożarowych służy do demonstracji zagrożeń pożarowych i ekologicznych w przestrzeni prywatnej. Jest to profesjonalna makieta domu jednorodzinnego z pełnym wyposażaniem i sterowana przez specjalnie stworzoną aplikację. W poszczególnych pomieszczeniach symulatora takich jak kuchnia, sypialnia czy łazienka zaaranżowano potencjalne zagrożenia pożarowe, a dzięki zainstalowanej w domku zadymiarce, w sposób obrazowy, można pokazać rozprzestrzenianie się dymu w budynku podczas pożaru np. sadzy w kominie, a także w jaki sposób działają: czujki dymu czy tlenku węgla. Ponadto odbyły się pokazy specjalistycznego sprzętu strażackiego. Łącznie w zajęciach uczestniczyło około 300 osób. Akcja edukacyjna odbyła się w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą”, „BEZPIECZNE WAKACJE”, „STOP pożarom traw”, „CZAD i OGIEŃ – obudź czujność”. 

W związku ze zbliżającym się okresem letnim apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu podczas wypoczynku nad wodą! Szczegółowe porady dotyczące bezpiecznego zachowywania się przy występujących zagrożeniach podczas wakacji można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.


To może Cię także zainteresować:
Pożar silosu z trocinami w Szamocinie
Majówka z rodziną w Stróżewicach
10 lat partnerstwa z Lippe

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży.

Komentarze