Konsultacje z mieszkańcami w Gminie Margonin

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zebranie wiejskie   #margonin   

W ubiegłym tygodniu zakończyła seria spotkań Burmistrza Margonina Janusza Piechockiego z mieszkańcami sołectw. Kilkanaście spotkań, które wieczorami odbywały się w Gminie Margonin, na terenie sołectw, pozwoliło władzom samorządowym poznać opinie mieszkańców na rozmaite sprawy, którymi mieszkańcy tych miejscowości żyją na co dzień.

 

Spotkania to także doskonała okazja na wsłuchiwanie się w oczekiwania i głosy mieszkańców. Wiele pytań dotyczyło tematyki lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i sytuacji jaka powstała w związku z przejściem na emeryturę jednego z lekarzy. Burmistrz wskazywał na starania jakie od lat czyni gmina, aby stworzyć lekarzom dogodne warunki pracy. Jednak problem ma wymiar ogólnopolski, gdyż wszędzie brakuje lekarzy. Zebrania wiejskie dokonały takie podziału środków w ramach funduszy sołeckich jakie każde sołectwo ma do dyspozycji w danym roku. Często dyskusje i spory mieszkańców były burzliwe, jednak zawsze merytoryczne i szczegółowo uzasadniane. W zebraniach łącznie uczestniczyła grupa kilkuset mieszkańców. Oprócz burmistrza obecny był również Przewodniczący Rady Jerzy Toboła.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Wspólne patrole policjantów i strażników miejskich
Margonin: Gminne Kolędowanie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: margonin.pl / UMiG Margonin / fot. Barbara Wicher

Komentarze