Koncert papieski w Szamocinie

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#muzyka   #koncert   #szamocin   

W niedzielę, 8 października 2017 roku, podczas XVII Dnia Papieskiego w kościele pw NMP Wspomożycielki Wiernych odbył się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II, który od 2016 roku jest patronem Miasta i Gminy Szamocin.

 

O godzinie 18:00 przywitał wszystkich obecnych Dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury Dariusz Rybarczyk i zaprosił do wysłuchania koncertu na trąbkę i organy z autorską wizualizacją pana Pawła Wypych. Niecodziennie można usłyszeć dźwięk trąbki zagrany w profesjonalny sposób z towarzyszeniem organ. Koncert pełen przestrzeni i różnorodności muzycznej. Przestrzenność muzyki pozwalała na prowadzenie rozbudowanych improwizacji partii trąbki z towarzyszeniem organ, niekiedy można było się doszukać elementów muzyki etnicznej czy liturgicznej. Koncert zakończył się modlitwą do św. Jana Pawła II, natomiast podziękowania dla artystów złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner oraz ks. wikariusz Jacek Bryś. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas aby przyjść i posłuchać koncertu w wykonaniu muzyków: Macieja Fortuny – trąbka, Marka Smoczyńskiego – organy oraz Vj Pillow ( Pawła Wypych ) – wizualizacje.

 

To może Cię także zainteresować:
XIII Biesiada Karnawałowa w Szamocinie
Edukacja w mieszkaniach gminy Szamocin
Zebrania sprawozdawcze w OSP

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminaszamocin.pl / Piotr Stromyło | foto: gminaszamocin.pl

Komentarze