Kilkanaście tysięcy dla uczniów

23.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #stypendium   #nauka   #wiedza   #starosta   #chodzież   

Po raz kolejny uczniowie szkół prowadzonych przez powiat chodzieski otrzymali stypendia starosty. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce na środowej sesji Rady Powiatu Chodzieskiego.

 

Wcześniej komisja stypendialna zapoznała się z wnioskami oraz zakwalifikowała je wszystkie zgodnie z kryteriami określonymi w „Powiatowym programie wspierania edukacji uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chodzieski”. Przyznano 20 stypendiów za wybitne wyniki w nauce (14 – I LO w Chodzieży, 2 – ZS w Ratajach, 4 – ZS w Chodzieży) oraz 2 stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów ze szkoły w Ratajach. 

Komisja zaproponowała, a Zarząd Powiatu zatwierdził następującą wysokość stypendiów za wyniki osiągnięte w I semestrze roku szkolnym 2018/2019: za wybitne wyniki w nauce – 800 zł, za bardzo dobre wyniki w nauce – 400 zł. Wydatki na stypendia za I semestr roku szkolnego 2018/2019 wyniosą więc łącznie 16 800 zł. 

Co więcej, czworo uczniów otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów, a jedna osoba nagrodzona została stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego.


To może Cię także zainteresować:
Majówka z rodziną w Stróżewicach
Majowe pokazy i edukacja
10 lat partnerstwa z Lippe

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze