Jak uszyć poduszki na meble ogrodowe?

30.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #ogród   #architektura ogrodowa   #meble ogrodowe   #palety   #diy   

Każdy z nas chyba uwielbia wypoczywać na świeżym powietrzu. Warto w takim razie zorganizować sobie ku temu jak najlepsze warunki. Ponieważ bardzo szybko przekonamy się, że to od nas zależy, czy zadbamy o komfort wypoczynku, czy jednak będzie to dla nas sprawa, o której ciągle zapominamy.

 

Poduszki na meble ogrodowe

Warto już na samym początku zaznaczyć, że zwiększymy zdecydowanie komfort wypoczynku, jeżeli do naszych mebli ogrodowych dołączymy jednocześnie poduszki. Okazuje się, że nie będzie raczej większych problemów z tym, żeby takie poduszki uszyć we własnym zakresie. Wystarczy jednak dowiedzieć się w jaki sposób to zrobić, a także jakie dokładnie rzeczy będą nam potrzebne.

Poduszki odporne na wszystkie warunki pogodowe

Zanim przejdziemy już do samego projektowania lub wymyślania poduszek, na samym początku na pewno warto zastanowić się nad doborem materiałów. Wtedy okaże się, że wcale nie jest to takie proste, ponieważ nie każdy materiał nadaje się do tego, by był wyeksponowany na działanie wody, promieni słonecznych, czy też wielu innych czynników atmosferycznych.

Na pewno w tym przypadku doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju materiały, które w swoim składzie posiadają poliester. Dobrym pomysłem będą również tkaniny zawierające w sobie akryl. Właśnie te dwie domieszki powodują, iż poduszki będą zdecydowanie bardziej odporne na działanie wilgoci. Ponadto, gdy zdarzy się już, że na ich powierzchnię spadnie deszcz, to poliester lub akryl o wiele szybciej wyschnie, niż na przykład bawełna.

Nie  tylko materiał

Kluczowym elementem do wykonania wytrzymałych i doskonałej jakości poduszek ogrodowych, jest również ich wypełnieniem. Czy wyobrażasz sobie poduszki wypełnione zwykłą gąbką? Niestety, ale po pierwszym deszczu, poduszki nie będą się nadawać od użytku. Dlatego polecanymi wypełniaczami, są na przykład pianka poliuretanowa, która doskonale znosi nie tylko wilgoć, ale i również promienie słoneczne, czy też wata silikonowa.

Projektowanie poduszek do mebli ogrodowych

Nie powinniśmy zapominać przede wszystkim o tym, iż poduszki ogrodowe w powinny być jak najbardziej dopasowane do mebli ogrodowych. Zatem najpierw warto mieć na wyposażeniu meble, które postawimy w swoim ogrodzie lub na tarasie, a dopiero później zaprojektujmy odpowiednie poduszki. Warto mieć na uwadze, iż takie elementy nie muszą pod żadnym pozorem ograniczać się do standardowych rozmiarów i kształtów. Zatem, jeżeli nie jesteś zwolennikiem popularnych poduszek w kształcie kwadratu, zawsze możesz zdecydować się na poduszki w kształcie koła, albo innego nieregularnego kształtu, jaki sobie tylko wymarzysz. Ważne jest jednak, by później w praktyce okazały się one wyjątkowo wygodne i funkcjonalne.

Być może zetkniesz się z małym problemem podczas projektowania poduszek na leżaki bądź huśtawki ogrodowe. Wtedy jednak swoją pracę możesz uprościć poprzez uszycie jednej wielkiej poduszki składającej się z mniejszych modułów. Dzięki temu samo wykonanie poduszki nie będzie już Ci sprawiało tak dużego problemu, ale również poduszka będzie o wiele łatwiejsza, jeżeli chodzi o jej przenoszenie, czy też po prostu składanie.

Poduszki gotowe pod wymiar

Jak wiadomo, nie każdy urodził się ze zdolnościami krawieckimi. Dlatego zawsze mieć w zanadrzu pewną alternatywę, z której można przecież w każdej chwili skorzystać. Mowa jest dokładniej o zakupie gotowych poduszek do mebli ogrodowych - https://ogrodolandia.pl/poduszki-ogrodowe.

Z powodzeniem znajdziesz je między innymi w tym miejscu  - Ogrodolandia. Jednocześnie przekonasz się o tym, jak szeroki wybór poduszek masz do dyspozycji - zaczynając od najbardziej uniwersalnych, a kończąc na precyzyjnie dopasowanych do konkretnych mebli.

Jeżeli już szyjesz poduszki lub je kupujesz, warto zwrócić jeszcze uwagę na mocowania takich poduszek. Ponieważ bardzo często okazuje się, że wygodne zapięcia lub paski na rzepy, pozwalają na uniknięcie ślizgania się poduszek po powierzchni mebli. Takie rozwiązania szczególnie warto zastosować w przypadku większych mebli ogrodowych, na przykład leżaków, huśtawek, czy też łóżek ogrodowych. 

To może Cię także zainteresować:
Pomysłowe rozwiązania do Twojego ogrodu
Trzy pomysły na prywatność w ogrodzie
Wystawa plonów chodzieskich ROD

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ogrodolandia

Komentarze