Inauguracja wczasów dla seniorów

05.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#senior   #wczasy   #wakacje   #chodzież   

W poniedziałek 3 lipca w kawiarni „Prima-Bistro” w Chodzieży odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące wczasy dla seniorów z Chodzieży. W spotkaniu uczestniczył Burmistrza Miasta Chodzieży Jacek Gursz, życząc seniorom udanego wypoczynku, słońca i pogody ducha.

 

Była to też okazja do porozmawiania o sprawach miasta, inwestycjach i remontach jakie aktualnie realizowane są na terenie Chodzieży w ramach projektów, na które dofinansowanie Gmina Miejska w Chodzieży pozyskała ze środków zewnętrznych.

W tym roku to już kolejna edycja „wczasów dla seniorów”, które odbywają w ramach zadania publicznego pn. „Organizacja letniego wypoczynku dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, celem ich aktywizacji społecznej”. Wczasy podzielone są na trzy dziesięciodniowe turnusy, w których łącznie uczestniczyć będzie ok. 160 osób. Program wczasów bogaty jest w zajęcia o charakterze sportowym, dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Odbędą się wycieczki, pikniki, a nawet wieczorek taneczny. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja starszego pokolenia, integracja wewnątrz i międzypokoleniowa.

Udanego wypoczynku życzyli seniorom również, obecni na spotkaniu, Witold Ostański prezes Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Chodzieży, Hanna Gałązka reprezentująca Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Agnieszka Olszewska, pracująca z seniorami w Centrum Aktywności Seniora oraz Mariusz Nowak reprezentujący Stowarzyszenie Chodzieski Klub Gospodarczy.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze