"I ruszała w pole wiara…" - uroczyste apele w SP3

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #pamięć   #historia   #chodzież   

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży z okazji obchodów narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli w uroczystych apelach.

 

Uczniowie poszczególnych klas, za sprawą kolegów i koleżanek, którzy przygotowali występy recytatorskie i wokalne, przenieśli się w czasy kiedy o wolność trzeba było walczyć. Apele były oddaniem hołdu bohaterom tamtych dni, ważną lekcją historii i doznaniem artystycznym.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za skupienie, a widzom za uważne wysłuchanie treści apelu, mówiąc słowami jednego z bohaterów: "Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gdyby nie 11 listopada, to dzisiaj i tak nie miałbyś sprawdzianu z polaka... Bo go byś nie miał w ogóle w swoim planie! Nie byłoby Polski, nie byłoby języka polskiego w szkołach, a my do siebie nie mówilibyśmy po polsku... Nie byłbyś Polakiem! Pomyślałeś o tym?" Tak właśnie w refleksji i zadumie pomyśl o tym… - podsumowują Małgorzata Jaroszyk i Mirosława Stube, nauczycielki które przygotowały apele.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze