Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji

30.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #chodzież   

III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży insp. Przemysława Dorniaka przeszedł do historii. Tym razem najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA z Poznania. Na kolejnych miejscach na podium uplasowały się zespoły ZPHU Sławomira Lisiewicza oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Tradycją stało się już, że tuż po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny hala sportowa przy Gimnazjum w Budzyniu staje się areną sportowych zmagań. Nie inaczej było w tym roku. W ubiegły piątek 24 marca do rywalizacji o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży stanęły piłkarskie reprezentacje z Komend Powiatowych Policji w Pile, Obornikach, Szamotułach, Złotowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz zaprzyjaźnionej firmy ZPHU Sławomira Lisiewicza. Jak co roku rywalizacja sportowa była bardzo zacięta, a sportowe emocje udzielały się wszystkim zgromadzonym w hali sportowej.

Po uroczystym otwarciu turnieju, po raz kolejny Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak wraz z zaproszonymi gośćmi na terenach zielonych szkoły zasadzili pamiątkowe drzewo, przekazane przez Nadleśnictwo Podanin.

Następnie rozpoczęły się sportowe zmagania, w trakcie których nie brakowało emocji i zaciętej sportowej walki, a szala zwycięstwa w poszczególnych meczach przechylała się z każdą upływającą minutą spotkania.

Ostatecznie w finale rozgrywek spotkały się reprezentacje Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA z Poznania oraz drużyny ZPHU Sławomira Lisiewicza. Zwycięstwo i tym samym Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży przypadł zespołowi z Poznania. Zawodnicy ze Stróżewa za zajęcie II miejsca otrzymali puchar ufundowany przez Wójta Gminy Budzyń Pana Marcina Sokołowskiego. Nie mniej emocji było w tzw. „małym finale”, w którym spotkały się zespoły Komend Powiatowych w Chodzieży i Pile. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować konkurs rzutów karnych. Więcej szczęścia tym razem mieli piłkarze z Piły, którzy ostatecznie zajęli III miejsce i w nagrodę otrzymali puchar ufundowany przez Wielkopolską Grupę Wojewódzką IPA w Poznaniu. Gospodarze turnieju policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zakończyli rozgrywki na miejscu czwartym. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, Komend Powiatowych Policji w Złotowie, Szamotułach oraz Obornikach. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Maciej Lubczyński z reprezentacji IPA w Poznaniu. Z kolei tytuł najskuteczniejszego strzelca otrzymał reprezentant KP PSP w Chodzieży Maciej Durski, który aż sześciokrotnie trafiał do siatki przeciwnika.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze