Groźny wypadek quadem

08.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wypadek   #quad   #szamocin   

30 czerwca br. w powiecie chodzieskim doszło do wypadku z udziałem guada. Jego kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Pile. Policja bada przyczyny i okoliczności wypadku.

 

Do zdarzenia doszło przed godziną 22.00 w miejscowości Swoboda w gminie Szamocin. Kierujący quadem najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik. Siła uderzenia była na tyle duża, że 18-latek spadł z pojazdu i poważnie uszkodził kręgosłup. Został przewieziony do szpitala w Pile. Wiadomym jest, że mężczyzna poruszał się bez hełmu ochronnego. 

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i przesłuchali świadków. Przyczynę i okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z komisariatu w Margoninie. 

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się quadami. Jazda nimi wymaga odpowiedniego balansowania ciałem, które nabywa się po dłuższym czasie użytkowania. Techniki jazdy quadem nie należy porównywać z jazdą skuterem, motocyklem, czy samochodem, ponieważ jest całkiem inna. Pamiętajmy, że poruszając się quadem po drodze publicznej, w myśl obowiązującego prawa, musimy mieć pojazd zarejestrowany oraz opłacony w zakresie ubezpieczenia OC. Uprawnienia do kierowania takim pojazdem uzależnione są od rodzaju quada.


To może Cię także zainteresować:
66-letnia mieszkanka Chodzieży odpowie za kradzież rozbójniczą
62-latek groził wysadzeniem butli z gazem
Woda zdatna do kąpieli

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze