Gotowanie z Magdą Gessler

21.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piknik   #jedzenie   #kuchnia   #gotowanie   #margonin   

Tłumy mieszkańców i gości przybyły w niedzielę na stadion w Margoninie, aby wspólnie z Magdą Gessler wziąć udział w kulinarnych rewolucjach sołectw Gminy Margonin i Gminy Chodzież.

 

Wydarzenie rozpoczęło przemówieniem burmistrza Margonina Janusza Piechockiego, który życzył wszystkim znakomitej zabawy, wskazując, że sam w domu niewiele potrafi w kuchni zrobić. Jednak później zachęcony przez prowadzącego burmistrz wspólnie z jedną z dziewczyn z Koła Gospodyń z Margońskiej Wsi, także wziął udział w zabawie. 

W konkursie gotowania uczestniczyło 10 drużyn. 4 z gminy Chodzież, które przeszły eliminacje w czasie dożynek gminnych oraz 4 z gminy Margonin także wybrane w czasie dożynek. Dodatkowo jako goście w rywalizacji wystąpiły dwie drużyny Burmistrz Margonina oraz Poseł Grzegorz Piechowiak z Jolantą Turczynowicz Kieryło. 

Rywalizację drużyn prowadziła Magda Gessler wraz z Mateuszem Krojenką, Krzysztofem Bigusem oraz Jankiem Sowińskim uczestnikiem Master Szef Junior. 

W czasie zabawy Magda Gessler nie przebierała w słowach, nie szczędząc cierpkich uwag organizatorom za małą ilość produktów do gotowania oraz brak produktów regionalnych. Chcąc uczynić zadość tym oczekiwaniom organizatorzy odwiedzili pobliskie sklepy. 

W czasie konkursu każda z drużyn musiała przygotować przystawkę oraz danie główne z przygotowanych wcześniej produktów. Z zadaniem najlepiej poradziła sobie drużyna Jolanty Turczynowicz Kieryłło oraz Grzegorza Piechowiaka. Magda Gessler oceniła, ich pracę najwyżej mimo, iż prowadzący Łukasz Malczewski prosił, aby gości nie oceniać wspólnie z innymi drużynami bo nie brali udziału w eliminacjach oraz aby nie budzić podejrzeń o stronniczość. Jednak Magda Gessler w swoim stylu stwierdziła, że jest demokracja ona nie wie o tym kim są goście i nie ma zamiaru poddawać się takim zachowaniom. Jednocześnie jurorka wskazała, że dwie drużyny także nie będą oceniane dlatego, że w ich składach są profesjonalni kucharze, a to jest zabawa amatorska i byłoby to nie uczciwe. 

Kolejne miejsca w rywalizacji zajęła drużyna z Milcza oraz Rataj, zwycięscy pierwszego miejsca swoje nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Chodzież przekazali drużynom z Margońskiej Wsi i Milcza.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymani z narkotykami
Zaginiony grzybiarz został odnaleziony
Strażacy na 5. Chodzieskim Pikniku Naukowym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: margonin.pl / UMiG Margonin / fot. Dariusz Górka

Komentarze