Edukacja z kalendarzami

28.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #szkoła   #edukacja   #kalendarz   #chodzież   

W miesiącu grudniu 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili akcję edukacyjną w szkołach na terenie powiatu chodzieskiego polegającą na spotkaniach podczas rad pedagogicznych oraz zajęciach i prelekcjach z uczniami.

 

Spotkania strażaków ze społecznością szkolną ukierunkowane były również na główne zasady bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej dotyczących okresu grzewczego. Demonstrowano działanie autonomicznych czujek tlenku węgla / dymu, przekazywano o zagrożeniach ze strony tlenku węgla w ramach prowadzonej kampanii społecznej KG PSP „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” oraz zapoznawano z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Spotkania były również doskonałą okazją na przekazanie informacji o konkursach organizowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. 

 Na zakończenie spotkań przekazano każdej placówce kalendarze Komendy Głównej PSP na rok 2019, na odwrocie którego zamieszczone są informacje dotyczące konkursów przeciwpożarowych.Głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi oraz jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Szczegółowe informacje pod linkiem: https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:36802To może Cię także zainteresować:
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Duże utrudnienia w ruchu w Chodzieży
Kilkanaście tysięcy dla uczniów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: archiwum JRG.

Komentarze