Edukacja w listopadzie

27.11.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #szkoła   #uczeń   #edukacja   #chodzież   

„Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia - a przecież można się przed nim ustrzec”.

 

W miesiącu listopadzie 2018 roku strażacy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili spotkania, pogadanki oraz prezentacje sprzętu ratowniczo – gaśniczego połączone z zajęciami edukacyjnymi dla mieszkańców powiatu chodzieskiego. Zajęcia odbywały się w siedzibie chodzieskiej komendy przy ulicy Marcinkowskiego oraz w placówkach oświatowych, m.in. w OHP w Szamocinie. 

Podczas spotkań funkcjonariusze omówili m.in. zasady ewakuacji z budynku szkoły, mieszkania lub innego obiektu użyteczności, profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom jakie niesie ze sobą pożar lub tlenek węgla oraz sposoby zabezpieczania się przed tzw. „czadem”. 

Listopadowa akcja edukacyjna odbyła się w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”.Łącznie w zajęciach i spotkaniach uczestniczyło pół tysiąca mieszkańców powiatu chodzieskiego. 

Szczegółowe informacje dotyczące kampanii „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” oraz profilaktyki bezpieczeństwa w sezonie grzewczym opisane zostały na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży http://www.chodziez.psp.wlkp.pl w zakładce ,,Porady’’.


To może Cię także zainteresować:
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Duże utrudnienia w ruchu w Chodzieży
Kilkanaście tysięcy dla uczniów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia:archiwum JRG PSP w Chodzieży.

Komentarze