Dzielnicowi i profilaktyk w służbie dzieciom

12.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #przedszkole   #policja   #uczeń   #bezpieczeństwo   #chodzież   

Początek roku szkolnego to intensywny czas dla policjantów profilaktyków, ale także dla dzielnicowych. To okres, kiedy mundurowi ruszają do szkół oraz przedszkoli i rozmawiają o bezpieczeństwie.

 

Policjant „pierwszego kontaktu”, bo tak nazywamy dzielnicowych, oprócz prowadzenia rozpoznania swojego rejonu służbowego, realizuje zadania z zakresu profilaktyki społecznej. To właśnie w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, policjant ten ma utrzymywać bliski kontakt z lokalną społecznością oraz instytucjami, będącymi w tym rejonie służbowym.

Wizyta policjanta w przedszkolu, czy szkole to zawsze dla dzieci spore przeżycie, o którym zapewne będą pamiętać przez dłuższy czas. To idealna sytuacja, by skupić uwagę maluchów i przekazać im ważne informacje związane z bezpieczeństwem zarówno w miejscu zamieszkania, ale też w ruchu drogowym, w kontakcie z nieznajomym, czy groźnym psem.

Mundurowi uczą dzieci bezpiecznych postaw, zachowań, ale także uświadamiają o konsekwencjach zachowań złych, niebezpiecznych, a niekiedy także niezgodnych z prawem.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze