Dziecięce marzenia...

08.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#plac zabaw   #dzieci   #inwestycja   #projekt   #chodzież   

Dziecięce marzenia o przytulnych, kolorowych, placach zabaw oraz siłowniach terenowych w gminie Chodzież spełniają się. A wszystko to dzięki środkom z Unii Europejskiej, które pozyskano w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Gmina Chodzież złożyła dwa projekty w ramach naboru mające na celu: w przypadku Kulturystycznej ścieżki zdrowia w miejscowości Stróżewo” udostępnienie urządzeń i sprzętu siłowni zewnętrznej społeczności lokalnej natomiast „Centrum rekreacji turystyczno-krajoznawczej w Milczu” utworzenie centrum rekreacji turystyczno-krajoznawczej w Milczu.

Obie te inwestycje powstały na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Dolina Noteci”. Ogółem wartość inwestycji w Stróżewie wyniosła 48 805,99 zł, natomiast w Milczu 113 595,65 zł z czego 63,63% pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Dzięki pozyskanym środkom a także zaangażowaniu mieszkańców powstał między innymi plac zabaw, wyposażony w zabawki odpowiednie do różnego wieku dzieci, a także miejsca do wypoczynku dla opiekunów (Milcz) oraz siłownia zewnętrzna (Stróżewo). Docelowo maja to być tereny, gdzie mali i „trochę” więksi mieszkańcy będą mogli odpoczywać czy po prostu się spotkać w celach turystyczno-krajoznawczych oraz sportowych.

Obie inwestycje były długo wyczekiwanymi miejscami w których mieszkańcy poszukujący aktywnego wypoczynku mogą wypocząć. Tak więc zarówno siłownia w Stróżewie jak i plac zabaw wraz z wiatą z zadaszeniem w Milczu dostarczą dużo radości i zabawy dzieciom, są także przyjemnym miejscem wypoczynku i spotkań mieszkańców nie tylko z terenu gminy Chodzież. Oba projekty są również wspaniałym przykładem, że warto sięgać po środki zewnętrzne także na te małe inwestycje.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl | foto: gminachodziez.pl

Komentarze