Działania strażaków w związku z wirusem SARS CoV-2

14.04.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #wirus   #epidemia   #koronawirus   

Działania strażaków w związku z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 w miesiącu marcu i kwietniu 2020 roku:

 

Jednostki ochotniczych straży pożarnych powiatu chodzieskiego, prowadzą cykliczną akcję polegającą na przekazywaniu komunikatów poprzez urządzenia nagłaśniające w pojazdach pożarniczych, informując społeczność lokalną o zagrożeniu zarażeniem koronawirusem i apelując przy okazji aby zostać w domu. Udział w informowaniu mieszkańców powiatu chodzieskiego biorą strażacy z OSP KSRG Milcz, OSP Chodzież, OSP Laskowo oraz OSP Holiodorowo. 

Ponadto strażacy ochotnicy dysponowani są do działań w ramach wsparcia ośrodków pomocy społecznej w niesieniu pomocy osobom pozostającym w kwarantannie. W każdej gminie wytypowano po jednej jednostce OSP, które są przewidziane do dostarczania żywności osobom będącym w izolacji i kwarantannie. 

Szczegółowe informacje dotyczące koronawirusa można uzyskać na stronie internetowej komendy pod linkiem: http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/aktualnosci/680-informacje-zwiazane-z-koronawirusem


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów osobowych
Strażacy oddali hołd
Wypływ gazu z samochodu na stacji paliw w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP Chodzież / Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcie: archiwum JRG.

Komentarze