Działania kontrolno-prewencyjne policji

16.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #powiat chodzieski   

Od początku 2017 roku nastąpił wzrost ilości zdarzeń na wielkopolskich drogach. Niestety w wyniku wypadków zginęło również więcej osób. Dlatego też w celu ograniczenia niekorzystnej tendencji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności tragicznych skutków wypadków drogowych w okresie od 19 marca do 24 marca na terenie województwa Wielkopolskiego policjanci będą prowadzili intensywne działania kontrolne i prewencyjne.

 

W tym czasie mieszkańcy powiatu chodzieskiego mogą spodziewać się większej ilości patroli Policji na drogach powiatu. Policjanci będą czuwać nad przestrzeganiem przez kierujących przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Większa ilość policjantów na naszych drogach spowodowana jest przede wszystkim wzrostem ilości zdarzeń na terenie województwa wielkopolskiego, zwłaszcza w kategorii wypadków drogowych. W porównaniu z ubiegłymi latami więcej osób również poniosło śmierć i odniosło obrażenia.

Wielkopolscy policjanci w dniach 14 – 17 marca przeprowadzą działania prewencyjne. Na stronie internetowej chodzieskiej Policji będzie można zapoznać się z danymi statystycznymi, dotyczącymi bezpieczeństwa zarówno na drogach województwa wielkopolskiego, jak również powiatu chodzieskiego. Ponadto w kolejnych dniach zamieszczone zostaną informacje dotyczące aktualnie obowiązujących przepisów regulujących prędkość poruszających się pojazdów.

W dniach 19 – 24 marca na drogach województwa wielkopolskiego policjanci rozpoczną działania kontrolne i prewencyjne.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu chodzieskiego o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego, a zachowując szczególną ostrożność i stosując się do przepisów dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również innych użytkowników dróg.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Cudem wyszedł bez szwanku
Projekt "Bezpieczna Kobieta" zakończony

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze