"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

12.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wernisaż   #wystawa   #fotografia   #chodzież   

"Dwie z dróg", taki tytuł nosi wystawa prac Wojciecha Sternaka - fotografa, kulturoznawcy, autora tekstów o fotografii, podróżnika, wykładowcy. Otwarcie wystawy miało miejsce w miniony piątek w Salonie Artystycznym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży.

 

Te dwie drogi tworzą kolejne możliwości interpretacyjne. 

Widz dostrzega je w wartości technicznej, aranżacyjnej, odmienności kolorystycznej i tematycznej. Droga pierwsza to zbiór białych kasetonowych ram z miniaturą fotograficzną. Druga, to kolorowe plansze o efektownej formie trójwymiaru. 

Cykl miniatur do wspomnienia pobytu w Laponii. Urokliwe, tęskne obrazy zatrzymane w czasie i błękicie. 

Fotografia barwna, to ,,rekonesans" wizualny wzdłuż granicy polsko-niemieckiej w okresie międzywojennym. W tym cyklu nieoczywiste piękno uwodzi czasem przeszłym, zaciekawia techniką oglądu. 

Wystawa warta obejrzenia!

Jak zawsze wernisaż zamknął koncert solistów Studia Piosenki - tym razem Jagody Polak, Katarzyny Kubińskiej i Zuzanny Zbieralskiej.


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
Młodzież do Sejmiku!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze