Duży pożar kurnika na fermie drobiu

25.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #kurnik   #ferma   #indyk   #drób   #margonin   #szamocin   

W dniu 22 lutego 2019 roku doszło do bardzo dużego pożaru na terenie fermy drobiu pomiędzy miejscowościami Margonin a Szamocin. Zgłoszenie o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chodzieży wpłynęło o 21:35. Z uwagi na wielkość obiektu dyżurny zadysponował na miejsce pożaru siły i środki z terenu powiatu chodzieskiego oraz zastępy z JRG Wągrowiec oraz JRG nr 6 Poznań.

 

Po przybyciu pierwszych zastępów okazało się, że pali się wnętrze budynku inwentarskiego (w którym znajdowało się około 4000 indyków), a w środku panuje bardzo duże zadymienie – kłęby dymu wydostają się na zewnątrz. Żaden z pracowników nie odniósł obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na podaniu łącznie 8 prądów wody w natarciu. Z uwagi na wielkość pożaru (powierzchnia około 1800 m2) zadysponowano na miejsce zdarzenia kolejne zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny. Korzystając z drabiny mechanicznej oraz podnośnika wykonano kilkanaście otworów w dachu budynku w celu odprowadzenia gazów pożarowych. Strażacy gaszący pożar w środku budynku jak i od zewnątrz pracowali w sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych oraz wykorzystane zostały kamery termowizyjne w celu precyzyjnego operowania prądami gaśniczymi. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant powiatowy PSP w Chodzieży oraz Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. 

Po zlokalizowaniu i dotarciu do wszystkich źródeł ognia przystąpiono do dogaszania pożaru. W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległo: dach budynku oraz wnętrze z wyposażeniem, ścioła (słoma) oraz około 4000 indyków. Na miejscu zdarzenia działały również inne służby: policja, pogotowie energetyczne i gazowe. 

W akcji gaśniczej trwającej ponad 14 godzin brało udział łącznie 17 zastępów straży pożarnej (45 strażaków).


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech samochodów osobowych
Duży pożar traw i zarośli nad Notecią
Pijany holował pijanego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Tekst: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: archiwum KP

Komentarze