Druga karetka dla chodzieskiego szpitala

24.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szpital   #karetka   #zdrowie   #pacjent   #chodzież   

W ostatnich latach, kiedy potrzebna była nagła pomoc lekarza i wykręciliśmy numer pogotowia ratunkowego, na wezwanie jechała karetka prywatnej firmy Falck. Od kilku tygodni są to znów karetki państwowe, należące do Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Według nowych przepisów, które weszły w życie 1 kwietnia, ratownictwo medyczne wróciło do placówek publicznych.

 

Wielkopolska została podzielona na dwa rejony operacyjne, poznański oraz koniński. Dyspozytornia dla powiatu chodzieskiego mieści się w Poznaniu, w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Przypominamy, że sposób wezwania karetki pozostaje niezmienny. Dyspozytor medyczny odbierający połączenie wyśle najbliższy zespół ratownictwa medycznego dzięki funkcjonalności Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego. 

Konieczny był oczywiście zakup nowego sprzętu. W ubiegłym roku Szpital Powiatowy w Chodzieży samodzielnie kupił nową karetkę o wartości 482 tys. zł. Drugi ambulans został wspólnie sfinansowany przez szpital oraz Starostwo Powiatowe w Chodzieży. Na ten cel powiat udzielił dotacji w wysokości 250 000 zł.


To może Cię także zainteresować:
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Duże utrudnienia w ruchu w Chodzieży
Kilkanaście tysięcy dla uczniów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze