Druga edycja projektu chodzieskiej Policji i PSSE

28.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #sanepid   #młodzież   #szkoła   #uczeń   #chodzież   

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży i Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Chodzieży wraz z nadejściem wiosny przygotowały dla młodzieży szkół średnich konkurs na plakat pod hasłem "Jestem bezpieczny. Mówię NIE!". Tematyka konkursu obejmuje bezpieczeństwo w sieci oraz narkotyki, dopalacze i środki odurzające. W ramach tego przedsięwzięcia w szkołach odbywają się pogadanki tematyczne.

 

Profilaktyk społeczny chodzieskiej Policji podczas spotkań z młodzieżą poruszał kilka bardzo istotnych kwestii. Mówił o zagrożeniu, jakim są narkotyki, dopalacze, czy środki odurzające. Zwracał uwagę na przyczyny, dla jakich młodzież sięga po tego typu substancje, skutki ich zażywania. Odniósł się zarówno do kwestii zdrowotnych, jak i z tytułu odpowiedzialności karnej. 

Kolejnym, niezwykle ważkim tematem poruszanym podczas spotkań z młodzieżą jest bezpieczeństwo w sieci. Profilaktyk omówiła zatem najczęściej pojawiające się naruszenia prawa ze strony młodzieży. Zwróciła uwagę na odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia poszczególnych czynów karalnych. Z drugiej zaś strony wskazała na zagrożenia, jakie czyhają w sieci. 

Podczas wizyt w szkole nadkom. Elżbieta Żulewska omawiała także regulamin konkursu, który jak warto wspomnieć, organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chodzieży oraz Miejskim Ośrodkiem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży.


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze