Doroczne spotkanie pracodawców w Zespole Szkół

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #pracodawca   #chodzież   

W poniedziałek, 6 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Hipolita w Chodzieży odbyło się doroczne spotkanie pracodawców.

 

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich ci szczególni: Julian Hermaszczuk – Starosta Chodzieski, Karol Pufal – Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu wraz z pełnomocniczką Katarzyną Jeleń, Edmund Kaczmarek -Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży, Dariusz Bugajski- Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Chodzieży, Marcin Kutnik i Rafał Piosik – przedstawiciele przedsiębiorstwa EUROPOL MEBLE POLSKA, Lucyna Tokarz i Patryk Szłapka z firmy LUMAG Budzynia. Obecny był również przedstawiciel Klubu Gospodarczego w Chodzieży Jarosław Trojanowski, a także wielu innych pracodawców z całego powiatu.

- Celem spotkania była wymiana doświadczeń i refleksji na temat szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie, a w szczególności w naszej szkole. Dlatego też tuż po powitaniu głos zabrali sami uczniowie, którzy kształcą się w klasach patronackich EUROPOLU, LUMAGU i Banku Spółdzielczego. Zaprezentowali, jak przebiega funkcjonowanie poszczególnych patronatów i jakie konkretne korzyści one przynoszą uczniom. Ich wnioski potwierdzili zabierający głos przedstawiciele partnerskich firm i instytucji - informują organizatorzy spotkania.

Omówiono zmiany, jakie zaszły w bieżącym roku szkolnym w związku z reformą oświaty, zwracając uwagę na nazwę szkoły, która jest teraz Zespołem Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, a uczniowie klas pierwszych uczący się zawodu uczęszczają do Branżowej Szkoły I stopnia. Sporą część poświęcono dobrym praktykom, a wśród nich projektowi realizowanemu w szkole od lat pod hasłem „Czas zawodowców BIS”, który omówiła Aurika Wiśniewska z Politechniki Poznańskiej. Z kolei Edmund Kaczmarek wspomniał o przygotowaniach do spotkania kolędowo-noworoczneg z rzemieślnikami w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu.

- Szkoła Hipolita promuje wartość pracy i wiedzy także podczas Powiatowych Prezentacji Edukacyjnych, które odbyły się 27 października 2017. Blisko 500 gimnazjalistów wraz z nauczycielami odwiedziło naszą szkołę, w której prezentowaliśmy swoją ofertę wraz z pracodawcami biorącymi udział w targach. To oni ufundowali nagrody na loterię fantową, a także słodkie upominki, za co podziękowała pracodawcom Dyrektor Zespołu Szkół Lucyna Sworowska. Ona też zachęciła wszystkich do włączenia się w przygotowania jubileuszu 100-lecia szkolnictwa zawodowego w Chodzieży, który obchodzić będziemy w październiku 2019 r. Dyrektor Szkoły Hipolita poprosiła Starostę Chodzieskiego o objęcie tej uroczystości honorowym patronatem. Julian Hermaszczuk przyjął zobowiązanie i zaszczyt, po czym dokonał podsumowania spotkania. Mówił o konieczności dalszej współpracy, gratulował szkole bardzo dobrych wyników, a pracodawcom okazał zrozumienie dla ich codziennych wysiłków. Obiecał, że w miarę możliwości będzie dbał o rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie - dodają uczestnicy spotkania.

Spotkanie zakończyła wspólna kawa wraz z ciastem przygotowana przez cukiernię Państwa Piotrowskich.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze